Opatrenia platné od 3.3.2021

opatrenia Covid-19

Nové opatrenia od stredy 3. marca do 19. marca 2021

• úplný zákaz vychádzania od 5.00 ráno až po 1.00 h v noci, z ktorého budú existovať len výnimky na presne určené situácie, a to v čase od 5.00 do 20.00 h.

• ak máte negatívny test na COVID-19 nie starší ako 7 dní alebo ak ste prekonali COVID-19 a máte o tom doklad nie starší ako 3 mesiace alebo ste boli zaočkovaní proti COVID-19 aj druhou dávkou a uplynulo odvtedy aspoň 14 dní alebo ak ste osoba, ktorej zdravotný stav neumožňuje vykonanie testu na COVID-19, tak v čase 05:00 – 20:00 hod. môžete:

- ísť do a zo zamestnania (treba sa preukázať potvrdením od zamestnávateľa s určením prac. doby a miesta výkonu práce) Okrem tých zamestnancov, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu.
- ísť nakupovať do najbližšej predajne od miesta bydliska (nákup potravín, liekov, zdravotných pomôcok, hygienického tovaru, drogérie, krmiva, pohonných hmôt)
- ísť do čistiarne odevov, do očnej optiky, banky, záhradkárstva, opravovne obuvi, na STK a emisnú kontrolu, na poštu, kúpiť noviny, tlačoviny..
- ísť k lekárovi, sprevádzať blízku osobu tam a späť
- ísť na vykonanie testu na COVID-19
- individuálne športovať v rámci okresu
- ísť na cestu s dieťaťom do a z materskej školy, so žiakom do školy
- ísť na zdravotnú vychádzku – osoba nad 65 rokov, ťažko zdravotne alebo mentálne postihnutá osoba do 1000m od bydliska
- ísť na cestu pred orgán činný v trestnom konaní, na orgán verejnej moci, na pojednávanie
- ísť na pracovný pohovor, výberové konanie, prijímacie konanie, uzavrieť prac. zmluvu
- ísť na zberný dvor
- ísť na prechádzku so psom alebo mačkou do 1000m od bydliska

POZOR! V čase od 20:00 do 01:00 platí úplný zákaz vychádzania a je povolené len:
- ísť k lekárovi, sprevádzať blízku osobu tam a späť
- cesta na účel starostlivosti o blízku osobu, ktorá je na to odkázaná
- ísť na prechádzku so psom alebo mačkou do 1000m od bydliska

Celé znenie opatrení je v Uznesení vlády SR č. 123 z 28.2.2021.

Vytvorené: 3. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 3. 3. 2021 9:11