Deň detí

Typ akcie: ostatné

Organizátor: Neuvedené

Doba trvania: 0 minút

Zaujímavý, pestrý, zábavný, poučný, veselý – takto by sa dal opísať Deň detí, ktorý v Rastislaviciach pre deti pripravil Dobrovoľný hasičský zbor v spolupráci s Obecným úradom.
Oslavy začali netradične simuláciou dopravnej nehody. V havarovanom aute boli tri „zranené“ osoby, ktorým krv v podobe sladkého džemu vytekala z otvorených rán. So zapnutými majákmi a sirénami na miestne ihrisko
dorazili záchranné zložky: zdravotníci, hasiči aj policajti. Ranení boli ošetrení a havarované auto zbĺklo plameňom. Na to tam ale boli šikovní hasiči, ktorí ho uhasili. Tak deti ako aj dospelí, celý zásah sledovali so zatajeným dychom. Potom už záchranárske autá boli k dispozícii malým zvedavcom. Na ihrisku sa predviedli malí hasiči zo Šurian a policajný psovod. Hasiči na záver svojej časti osláv obdarovali deti balónmi, sladkosťami, príveskami. Pridali aj kupóny na cukrovú vatu a kartičky s dôležitými číslami. Od rána varený guláš rozvoniaval a prišla ďalšia časť osláv, v ktorej najskôr deti obdaroval pán starosta omaľovánkou, džúsom a keksíkom. Potom sa deti rozbehli po tráve, kde ich čakali rôzne stanovištia. Chytali rybičky, triafali do kolkov, skladali puzzle, fúkali balóny, strieľali z lukov... Za svoju šikovnosť boli odmenené sladkosťami. Veľký záujem detí vyvolalo jazdenie na koníkoch z Veľkej Doliny. To síce prerušil dážď, ale koníky ešte prídu na ďalšiu akciu.
Dúfame, že na oslavách MDD si každý prišiel na svoje. Za zaujímavý deň patrí veľké poďakovanie všetkých hasičom a hasičke z DHZ Rastislavice a hlavne pánovi Petrovi Schusnixovi.
Takisto za pomoc ďakujeme členom KMR a všetkým, ktorí akoukoľvek formou prispeli k úspešnému priebehu Dňa detí. Takisto vďaka patrí ochotným sponzorom.
Foto: Patrik Klinčok, Katka Krausová (viď Fotogaléria)

Vytvorené: 5. 6. 2016
Posledná aktualizácia: 5. 6. 2016 16:17