Obsah

Slávnosť pre seniorov

Rastislavice

🍂"„Starobe sa nevysmievaj, lebo k nej smeruješ"🍂

Aj tieto slová zazneli na slávnosti pre seniorov, ktorú pri príležitosti mesiaca úcty k starším zorganizoval Obecný úrad Rastislavice v sobotu 28.10.2023.

V programe vystúpili spevácke súbory Šuriančanka zo Šurianok, Jatovčanka a domáca Rastislavická konopa. Báseň pre starkých zarecitovala Hanka Kmeťová a krásne vyznanie prečítala aj Mária Ferusová, vedúca Konopy. Poďakovanie v mene seniorov predniesla predsedníčka Klubu dôchodcov Mgr. Gabriela Kuklišová.

Okrem bohatého občerstvenia a dojmov zo slávnostného programu, si seniori domov odniesli aj istotu, že v Rastislaviciach majú starých ľudí v úcte a ďakujú im za všetko, čo pre mladšie generácie vybudovali. ❤

Príhovor starostky obce, Tatiany Kořínkovej:

"Tak ako končí leto a začína jeseň, prichádza staroba pomaly a nenápadne. Ale spravodlivosť je taká, že sa jej nedá vyhnúť a čaká každého. Staroba je výzva a neznamená koniec životnej aktivity. Naša obec podporuje všetky vekové kategórie ako sa len dá. Klub seniorov pre vás organizuje rôzne

vzdelávania, kultúrne podujatia, výlety a stretnutia. Náš súbor Rastislavická konopa nás reprezentuje na rôznych akciách, ale spestruje aj obecné podujatia. Členovia Červeného kríža, opäť aktívni seniori sú aktívni v zdravotnej starostlivosti. Napriek veku nám pomáhate pri zveľaďovaní našej obce. Za to vám patrí veľká vďaka. Spomínam si na svojich starých rodičov, vďaka ktorým som tu, ako sa nikdy nesťažovali na ťažkú prácu a život...ale dnes viem, že to nemali vôbec ľahké. Ale ani vy to nemáte ľahké. Vy síce máte nápomocnejšiu techniku, ale často bojujete s modernými telefónmi, internetom a nehovorím ešte o počítačoch. Ja, ako starostka, sa vám snažím pomôcť pri prekonávaní týchto problémov, ako sa len dá. Každá generácia má z niečoho obavy. Avšak nikdy nezabudnem na to, čo tie predošlé generácie pre nás vybudovali, zariadili a akých ľudí vychovali. Sú to ľudia, ktorí sú často nápomocní, a to nielen mne, mnohí majú skúsenosti a tie bezvýhradne odovzdávajú z generácie na generáciu. A čo si nesmierne vážim, je ZDRAVÝ SEDLIACKY ROZUM.

Ani jedna univerzita toto nenahradí. A verte mi, nehovorím to preto, že nemám vysokú školu. Hovorím to preto, že mám také skúsenosti a počula som to aj od mnohých právnikov na poslednom školení.

Ďakujem vám, že ste tu a za všetko, čo pre nás robíte a urobili ste. Dúfam, že budete medzi nami ešte veľmi dlho a teším sa na každú chvíľku strávenú s vami.

„Starobe sa nevysmievaj, lebo k nej smeruješ.“ Želám vám veľa zdravia, vážení seniori!"


Vytvorené: 29. 10. 2023
Posledná aktualizácia: 29. 10. 2023 14:46
Autor: Správce Webu